Zažila jsem něco úžasného…Něco, co jsem chtěla zažít opravdu dlouho, sen, který se mi splnil…Tím snem bylo nafotit domácí porod…

V tomto příběhu rodila žena. Silná žena, která věří svému tělu a intuici. Žena, která se nenechala zastrašit vnějším zásahem a nechala své tělo dělat přesně to, co jí řeklo… Nechala své tělo prostě rodit…

Možná budou pro někoho tyhle fotky kontroverzní, ale toto je život. Každý jsme se museli narodit. Někdo hůř, někdo snáz. Někdo v nemocnici, někdo doma. Každý to má jinak, prosím předem o respekt k mamince a jejímu rozhodnutí nechat své tělo dělat to, co je přirozené….Tělo ví jak má rodit, právě tak jak ví, jak dýchat.

Když jsem se poprvé potkala s Ingrid na pokec na její zahradě, ukázala mi dům a řekla mi ,že bude rodit stejně v koupelně, v koutku duše jsem se pousmála, protože někdy jsou představy jiné oproti realitě, ale ona silná žena věděla přesně co se bude odehrávat .

Termín se pomalu blížil ,my jsme odjeli na dovolenou a jen se modlila, ať mi od ní nedojde zpráva a informace, že se porod rozjel…Nestalo se tak a hned v noci po příletu mi v noci pípla sms, že se něco děje…Ještě pár dní nám miminko dalo klid až přišel den D.

Jela jsem ráno fotit klienty do Zlína na lifestyle novorozenecké focení, s hodou okolností asi 2 minuty od domu Ingrid…V půlce focení mi došla zpráva ať dojedu, že má pravidelné vlny a chce, abych u ní byla. S maminkou miminka, které jsem fotila jsme se dohodly, že dojedu jindy, něco jsme stejně stihli nafotit a já jí moc děkuju za vstřícnost.

Za pár minut jsem byla u ní. Povídaly jsme si vlny přicházely. Ingrid měla doma malou dcerku a neměla ten svůj ,,klid,, , který je pro porod důležitý a proto vlny chodily dost nepravidelně.

Dojela porodní asistentka , tak jsme se kolem oběda dohodly, že pojedu ještě domů za synem, nakojím ho, uspím a dojedu za ní zpět.

Kolem 4 hodiny jsem dojela zpět, vlny byly, ale stále nic moc pravidelné, Ingrid byla unavená a tak usla.  Ženské tělo je úžasné a ví, přesně co dělá….Dostaly jsme všechny hlad, tak se objednala pizza a docela jsme se hodně nasmály. Mezitím vlny zcela ustaly a já i s PA jsme jely po dohodě domů.

Ale bylo mi jasné, že jakmile dům stichne, ona bude mít svůj klid, přijde to…

A taky že ano, po půl 1 v noci mi Ingrid volá, ať dojedu, z jejího hlasu mi bylo jasné, že to bude hodně rychlé… Po 1 hodině jsem byla u ní doma a vlny byly hodně silné a v potřebném 2-3 minutovém intervalu. PA Ingrid volala a ta vyjížděla z Brna…Tak nějak jsme obě věděly, že to PA nestihne, vlny byly opravdu silné.

Ingrid byla v koupelně, tak jak mi při prvním setkání říkala…Snažila jsem se být nápomocná a Inku povzbudit, ale taky jsem plně respektovala potřebu Ingrid si porod prožít sama. Tatínek spal s dcerkou v pokoji.

Když přišel samotný porod a Ingrid přišla po silných vlnách k sobě, řekla že neví jak má rodit, ale já jsem moc dobře věděla, že ženská intuice ví moc dobře a taky že ano, klekla na kolena a  za hlasitého řevu lvice se v 2:01 narodilo úžasné stvoření MEDA. Mamince vplula do náruče, měla omotanou pupeční šňůru kolem krku, kterou Inka intuičně ihned odmotala a už tiskla to malinké štěstí v náruči. Brečela jsem a tak tak jsem stihla ostřit první okamžiky života malé. Ihned přiběhla dcerka a tatínek a ty jiskřičky v očích a to, jak se všichni k sobě hned tulili , to nezapomenu dlouho. Asi 10 minut po porodu dojela PA a kontrolovala stav miminka a maminky. Vše bylo samozřejmě naprosto v pořádku.

Odjížděla jsem kolem 4 hodiny, plná dojmů a nabitá energií zrození nového života. Zárověň jsem si promítala, jak úžasnou práci mám a čeho můžu být součastí.

Děkuji za možnost být u toho s vámi a za možnost zveřejnění.

Veronika